Živjo,
v prvem postopku se nisi zmotila, ker si števca. Zmotila si se, ker med odvajanjem nisi pravilno uporabila oklepajev. Pravilo za odvod količnika pravi:
$$ \left( \frac{f(x)}{g(x)} \right)' = \frac{f'(x) \cdot g(x) - f(x) \cdot g'(x)}{g(x)^2}.$$
V tvojem primeru je $g(x) = (x-3)(x+3)$. To si pravilno odvajala in dobila
$$(x+3)-(x-3)$$
Vse to skupaj je odvod. V tvojem ulomku mora to nastopati v oklepaju, ker je ta celota odvod imenovalca. V števcu bi morala pisati
$$ 1 \cdot (x-3)(x+3) - (x+2) \cdot \big( (x+3) - (x-3) \big)$$
Seveda lahko poenostaviš $(x+3) - (x-3) = 6$. Potem dobiš
$$ (x-3)(x+3) - (x+2) \cdot 6$$
Torej: pazi, kako postavljaš oklepaje ter kje pride $+$ in kje $\cdot$.
Drugače pa ni nobenega pravila, zaradi katerega ne bi smela ali pa bi morala razstavljati. V obeh primerih moraš dobiti enak rezultat. Če dobiš v enem primeru napačen rezultat, pomeni, da si v vsaj enem postopku naredila napako. V drugi nalogi, ki si jo poslala, ni problem v tem, da ne smeš razstaviti števca, ampak, da se ti zaenkrat še ne splača, ker se ti nič ne pokrajša. Bi pa razstavljen izraz težje odvajala, ker bi morala upoštevati pravilo produkta. V tej nalogi ti tudi imenovalca ni treba takoj na začetku razstaviti. Moraš pa ponavadi po odvajanju vse razstaviti, ker se ti bo morda kaj pokrajšalo. Če pred odvajanjem ne pokrajšaš izrazov, boš imela zgolj težji račun. Če po odvajanju ne pokrajšaš, ne boš dobila vse točk.
Lp, Grega